Ovoce

IMAG2197Našim hlavním pěstovaným ovocným druhem jsou jablka. Ročně vyprodukujeme cca 600 t. Z toho 270 t jsme schopni uskladnit v Ulo systému diky čemuž můžeme jablka prodávat až do května dalšího roku. Jabloňové sady jsou postaveny převážně na štíhle rostoucích podnožích M9. Díky tomu můžeme využívat i úzkých sponů 3,2 m, ale výšky koruny až 3 m. Tím jsou dosaženy vyšší hektarové výnosy než u zastaralých výsadeb.
Dalším ovocem v naší nabídce je černý a červený rybíz. Tento artikl je používán převážně na průmyslové zpracování, ale je možno ho u nás zakoupit v době sklizně i na přímý konzum. Rybíz sklízíme speciálními kombajny.
Do naší produkce patří také peckoviny. Hlavní podíl tvoří švestky, které prodáváme na konzum i na oblíbené pálenky. Díky uskladnění v ULO systému nabízíme plody švestek až dva měsíce po sklizni. Takto můžeme švestky nabídnout zákazníkům i v době, kdy se stávají nedostatkové. Na menších plochách pěstujeme i třešně, broskve a meruňky. Tyto tři druhy prodáváme hlavně v našich prodejnách a na farmářských i normálních trzích v Šumperku.

+Jablka - letní
  • Discoveri
  • James grive
  • Mio
  • Akane
  • Vista Bella
+Jablka -zimní
Jonagored Florina Luna Šampion Gloster
Topaz Melodie Rubín Fuji Delor
Idared Gala Rubinola Merlosa Jolana
Golden Delicious Braeburn Delor Gloster Gloster

 

 

+Rybíz 16,5 ha
Černý 4,34 ha Červený 12,16 ha
Öjebyn Losan
Titania Detvan
Otelo Tatran
Titania Holandský červený
Wussil Vitan
Rondom
+Švestky 6ha
Čačanska najbolja
Čačanská lepotica
Elena
Gabrovská
Presenta
President
Stanley
Tophit
Valjevka
Malvazinka

 

+Třešně 1,7 ha
Kordia
Karešova
Van

 

+Meruňky 0,2 ha
Velkopavlovická
Karola

 

+Broskve 0,4ha
Redhaven

Pro informace o dostupnost našich produktu, prosím volejte na naše prodejny protože nejsme schopni zajistit vždy celý uváděný sortiment.